Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

 

Transmisje Internetowe - Playlista

Generalnie jest to bardzo proste. Używasz do działania zwykłego edytora tekstu. Nasi klienci otrzymują dostęp do "źródła działania". Oznacza to, że powinni kierować się naszymi wskazówkami przy tworzeniu playlist. Jeżeli coś nie zadziałało to .. zrobiłeś tzw "czeski błąd", zgubiłeś gdzieś jakiś znak.

W proponowanych przez nas usługach macie możliwość uruchamiania Playlist. Jeżeli wasz kanał telewizyjny nadajecie 24h na dobę możecie wykorzystać do tego pliki video umieszczone na serwerach strumieniowych. Każda playlista powinna uruchamiać pliki w podobnej jakości. Nie zalecamy uruchamiania plików video, z których każdy ma inną jakość /rozdzielczość, FPS czy bitrate/. Przy takiej playliscie u odbiorcy może pojawiać się bufforowanie pomiędzy poszczególnymi plikami.
Playlista w praktyce.
Na serwerze umieszczasz dwa pliki video /FLV lub MP4/, A i B. W jednym pliku XML tworzysz listę,  w edytorze tekstu np.
<playlist name="listaAB">
<file name="mp4:A.mp4" ></file>
<file name="mp4:B.mp4" ></file>
Zapisujesz plik na serwerze strumieniowym.
Teraz edytujesz drugi plik, tzw Kalendarz, w którym określasz: która playlista uruchomi się w jakim czasie. Można podać czas z dokładnością do sekundy. I pod jaką nazwą strumienia będzie dostępna do oglądania.

Przykład:
<playlist name="AB" repeat="yes" scheduled="2015-01-25 16:28:00" stream="stream1"></playlist>
<playlist name="CD" repeat="yes" scheduled="2015-01-25 20:05:00" stream="stream2"></playlist>
Zapisujesz plik na serwerze strumieniowym.
Uwaga - samo zapisanie ww plików nie powoduje wprowadzenia zmian. Do tego służy aplikacja do przeładowania punktu dostępu. Tam klikasz na „Connect” a następnie „Reload” i od tego momentu wprowadzone zmiany działają.
Zgodnie z powyższym przykładem uruchomią się dwie playlisty a ich nazwy strumieni to stream1 i stream2. To są dwa odrębne strumienie. Działają w pętli, czyli po zakończeniu całe wyświetlanie rozpoczyna się od początku. Tak działają strumienie do czasu wprowadzenia kolejnych zmian /zapisanie i przeładowanie/.

No tak.. ale chcemy aby dzisiaj od 13.00 nadawać wiadomości lokalne przeplatane reklamami a od 20.00 rozpoczynamy seans filmowy , dwa filmy z przerwą reklamową. Do tego od 8.00 mają pojawiać się wyłącznie zapowiedzi audycji.
Przykład wygląda tak:
<playlist name="za" repeat="yes" scheduled="2015-01-25 08:00:00" stream="stream1"></playlist>
<playlist name="ab" repeat="yes" scheduled="2015-01-25 13:00:00" stream="stream1"></playlist>
<playlist name="cd" repeat="no" scheduled="2015-01-25 20:00:00" stream="stream1"></playlist>
O godzinie 8.00 uruchomimy strumień stream1 i pojawi się playlista”za” /zapowiedzi/. O godzinie 13.00 uruchomi się playlista „ab” /wiadomości/ w strumieniu stream1 , a o godzinie 20.00 uruchomi się playlista „cd” /dwa filmy z przerwą reklamową/ -UWAGA- strumień stream1 zakończy swoje działanie po zakończeniu wyświetlania playlisty „cd”. Wybraliśmy tutaj: repeat=„no”. Czyli zakończymy nadawanie.

No tak.. lista listą ale o w dniu kolejnym będzie transmisja na żywo o 10.00. Dwie godziny przed ma pojawić się materiał zapraszający na wydarzenie Live.
Przykład playlisty:
<playlist name="live">
<file name=„mp4:zaproszenie.mp4" ></file>
<file name="livestream" start="-2"></file>
<file name="mp4:zaproszenie.mp4" ></file>
Plik zaproszenie.mp4 powinien mieć długość 15-20s, może mieć więcej…
Nazwa twojego strumienia na żywo to „livestream”. Wszystko dla internauty widoczne będzie w strumieniu o nazwie „stream1”. O godzinie 8.00 w dniu 26.1.2015 pojawi się strumień gdzie wyświetlać będzie jedynie zaproszenie do momentu.. uruchomienia przez ciebie transmisji internetowej na żywo o nazwie „livestream”. W tym momencie dokończy wyświetlanie zaproszenie.mp4 i pojawi się twoja transmisja internetowa na żywo
Przykład w kalendarzyku wygląda tak:
<playlist name="za" repeat="yes" scheduled="2015-01-26 08:00:00" stream="stream1"></playlist>